Вишиванка – незмінний атрибут сучасного українця

vishivanka-nezminnij-atribut-suchasnogo-ukrad197nczya

Вишиванка – це важлива частина української культури, яка за багато років свого існування геть не втратила своєї актуальності. Історики довели, що розшиті сорочки носили чоловіки та жінки з незапам’ятних часів. Ще одяг давніх скіфів (наших пращурів) прикрашали складні вишиті узори.
Минають часи, а традиція остається незмінною. В наші дні вишиванка гармонійно поєдналася із сучасними костюмами, розповідає нам etnoxata.com.ua. Вона є символом урочистості, любові та поваги до своєї країни. Усе більше людей починають носити вишиванки на свята, та у якості офіційного одягу. Зараз це неначе урочиста дань нашим славним предкам, прояв гордості до свого коріння.

Розрізняють три основні групи вишитих візерунків на вишиванках.

Один з найдавніших орнаментів – геометричний, чи як його ще можуть називати – абстрактний. Він доволі простий. Тут можуть зустрічатися різноманітні трикутнички, кружечки, ромби, смужки, зиґзаґи, хрестики тощо. Такі візерунки беруть свій початок ще зі слов’янської міфології.

Великою шаною користуються рослині орнаменти, які спроможні перенести усю красу природи на традиційну вишиванку. Чотири найпоширеніші види рослинних орнаментів – виноград, дубове листя, барвінок та хміль, втім існують також інші. Подібні орнаменти наділені глибоким символізмом. Наприклад, квітки барвінку – це символ вічного життя, а переплетіння гілочок та листя нагадує нам про дерево життя.

Тваринні орнаменти зображують усіх мешканців української фауни. Серед тварин це можуть бути, наприклад, зайці та коні, серед птахів – зозулі, півники, сови, серед комах – метелики, павучки тощо.

Крім того, українські вишиванки можуть різнитися за регіонами, де вони були зроблені. Кожен регіон має не тільки притаманні йому орнаменти, але й техніку вишивання. Загалом вчені нарахували близько 100 різних видів вишиванок. Кожна майстриня, яка вирішує виготовити чоловічу чи жіночу вишиванку власноруч, може привнести в неї щось своє.